13 вересня в 22.10 у Львові на площі Митній працівниками Личаківського райвідділу міліції було затримано трьох громадян в момент
розклеювання рекламних агітаційних листівок за підписом ВО „Свобода”. Про це „Контекст-медіа” повідомив керівник прес-служби Львівьсокго обласного виборчого штабу Віктора Януковича Юрій Кріль.
Згідно ст. 152 кодексу про адмінпорушення проти них складено адмініпротокол і це порушення буде розглянуто адмінкомісією Личаківської рай адміністрації Львова. Хлопців чекає штраф у розмірі від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів за порушення правил благоустрою.
На думку Юрія Кріля, листівки, які розклеювали представники ВО „Свобода” є наклепницькими на адресу Віктора Януковича.
Голова Львівської обласної організації ВО „Свобода” Андрій Парубій підтвердив факт затримання трьох членів організації: Романа М., аспіранта історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, його брата Тараса, учня 11 класу однієї із СШ Львова, і Михайла Б., студента коледжу ім. І.Труша.
Андрій Парубій також розповів, що ВО „Свобода” випустила плакати-листівки наступного змісту: зона-прем’єр-президент, де є орфографічні помилки у слові „прем’єр”, а також зазначено роки судимості Віктора Януковича і те, що судимості було знято. Поруч тексту на плакаті обличчя Януковича і надпис ”Свобода” проти”.
Так як правоохоронці не могли знайти складу злочину у листівках, то офіційно причину затримки хлопців вони визначили як затримання за опір і вживання нецензурних слів. „Це є повна брехня. Їх тримали півночі у райвідділі близько 02.00 відпустили”. ― вважає Андрій Парубій.