З цієї нагоди у серці Львова відбулося громадське віче, інформує кореспондент «Вголосу».

Учасники заходу спільно виконали Державний гімн України та патріотичні пісні.

 

Під час урочистостей член ОУН (б), безпосередній учасник підпільної боротьби за незалежність України, голова Львівського крайового братства ОУН-УПА Олесь Гуменбк нагадав, що у цей день, 77 років тому, 30 червня 1941-го, до Львова увійшов батальйон «Нахтігаль» на чолі з сотником Романом Шухевичем.

«Вони не з піснею прийшли до нас, не з квітами їх тут зустрічали. Тоді Львів і вся Львівщина були у важкій травмі, адже більшовицькі кати, відступаючи, залишили гори трупів, море крові і сльози…А чи знав Степан Бандера, як тоді буде сприйнятий Акт відновлення незалежності України німцями? Знав. Але він нікого не просив про те, бо мандат надав йому український народ. Бандера знав, що політика Гітлера цілком інакша. Так, він шукав союзників, він їздив до Італії на зустріч з міністром закордонних справ графом Чіано. Але коли Німеччина рекомендувала Бандері анулювати Акт, він принципово відмовився. І його відвезли до Берліна, ламали там, а потім відправили до Заксенгаузена. 

Отак, 77 років тому Україна не мала союзників. І тепер не має. Щодня гинуть наші хлопці на фронті. А ті, які вертаються додому, бачать тут танці та музики, забави всякі…Психологічно вони не можуть усвідомити, що твориться в нас…І душа болить від цього…

Попри все, ми маємо чудову молодь, ми маємо патріотичних військових. Але хоч ми маємо тільки 250 тисяч вояків, ми не боїмося мільйонну армію москалів. Ми живемо патріотичним духом. Я певний, що мине ще трохи часу, війна закінчиться і ми нарешті будемо процвітати, як європейська багата держава», – зазначив Олесь Гуменюк.