Сьогодні, 14 листопада приблизно о восьмій годині ранку, впритул розстріляли з пістолета генерального директора ТзОВ "Галімпекс-Склодзеркальний завод" Богдана Дацка. Вбивство сталося на прохідній заводу, на вулиці Балабана, 14.

Вбивця підійшов до автомобіля Дацка, коли той під’їхав під прохідну і розстріляв його. Водій Дацка залишився живим.

Богдан Дацко, власник і генеральний директор ТзОВ „Галімпеск-Склодзеркальний завод”.

Як повідомляють "Галицькі контракти", у 1989 році ним була створена фірма „Галімпекс”, яка купувала у Китаї акумулятори, ширвжиток, а туди продавали міндобрива, КрАЗи, будівельну арматуру. Також фірма займалась виробництвом вікон і дверей для українського ринку, заготовок з вільхи для німців, які використовували деревину у виробництві спальних меблів, пошиття форми для української міліції.

Львівський склодзеркальний завод був приватизований фірмою „Галімпекс” у 1993 році. На сьогоднішній день завод охоплює 35% європейського ринку ялинкових прикрас.

У 1995 році завод розпочав співпрацю з поляками. В перші роки склодзеркальний завод продавав готові прикраси на 3-5% дешевше від головних конкурентов - поляків і чехів. Пізніше знайшлись партнерів на американському континенті, і до 1999 року основний заводу експорт йшов за океан.

З 2000 року „Галімпекс”, в основному, перейшов на ринок Європи. У Німеччину, Голландію, Італію, Бельгію, Францію, Росію експортується 91-92% виробів. Кілька років тому, Дацко купив дві фабрики в Україні - у Лисичанську та Клавдієві під Києвом.

У минулому році завод купив обладнання збанкрутілого німецького заводу - одну з шести фабрик Тюрінгії - землі, що традиційно славилася виробництвом ялинкових прикрас. Це було вже четверте підприємство в Німеччині, яке згорнуло виробництво. Ще одну фабрику-банкрута придбав австрійський партнер „Галімпексу” - виробник і продавець ялинкових прикрас фірма „Кребс і Зон”. Це обладнання працює в Городку, на підприємстві, створеним разом з „Кребсом” 50 на 50.

З березня 2005-го у Склодзеркального заводу розпочались проблеми з кримською будівельною компанією "Консоль". 26 травня 2005 року Львівська міськрада ухвалила погодити підконтрольному "Консолі" ТОВ "Захід-Буд-Інвест" місце розташування і дозволила виготовлення проекту відведення земельної ділянки на вул. Балабана, 12 в оренду на десять років (No2478).

Фірма "Консоль" придбала виробничі приміщення заводу на Балабана, 12 для будівництва 9-поверхового елітного будинку. На думку ж Богдана Дацка, "Консоль" розпочав будівництво в санітарно-технічній зоні заводу.

Прокуратура Львівської області опротестувала постанову міської ради Львова від 26 травня 2005 року, на підставі якого будівельна компанія "Консоль" (Сімферополь) почала демонтаж окремих житлових і виробничих конструкцій колишньої фабрики "Левтекс" на вул. Балабана, 12 у Львові.

23 лютого 2006 року близько 150 працівників Склодзеркального заводу заблокували рух будівельної техніки по вул. Балабана у відповідь на перекриття вулиці будівельниками "Консолі" 20 лютого. Тоді ж, за словами Дацка, від роботи будівельників на голови працівників заводу падає цегла, а в стінах і стелі цеху розпису ялинкових іграшок утворилися півметрові проломи.

В ніч з 24 на 25 лютого невідомі підпалили бар на вулиці Чайковського, який належить Лесі Дацко, дружині Богдана Дацка. Вона є компаньйоном свого чоловіка в „Галімпексі”.

"Галімпекс" готувався подати судовий позов на компанію "Консоль". Будівельна компанія "Консоль" веде будівництво в Москві, Санкт-Петербурзі, Києві, Дніпропетровську, Одесі, Севастополі, Сімферополі, Керчі, Алушті і Ялті.

Компанія „Консоль” відома у Львові будівництвом будівлі обласного управління "Укрсоцбанку", а також офісно-житловим будинком на вулиці Валовій, 15, збудованим на місці аварійної архітектурної пам’ятки. Цей будинок мусив мати не більше чотирьох поверхів, та “Консоль” добудувався до сьомого. На думку Товариства шанувальників Львова, ця споруда не лише закриває романтичний архітектурний краєвид, а й сонячне світло „менших на зріст” сусідніх будинків.