У нас склалася критична ситуація із пасажирськими перевезеннями громадським транспортом. Причиною цього міські урядники та представники транспортних підприємств вважають збитковість галузі, що виникла через велику кількість пільговиків та підвищення цін на паливо-мастильні матеріали, – пише ГО «Розвиток громади».

Однак жодних економічних розрахунків чи показників ніхто нікому не надає.

Громадська організація «Розвиток Громади» нещодавно виступила із ініціативою проведення комплексного обстеження пасажиропотоків на маршрутах міського пасажирського транспорту загального користування. Щоб бути об'єктивними, активісти звернулися з відповідним запитом до Запорізької міської ради, де нещодавно відбулось таке ж дослідження.

Запоріжжя за площею розташування міста та кількістю населення орієнтовно співмірне Львову. Таке дослідження м. Запоріжжю обійшлося у менш ніж 600 тисяч гривень. За його результатами Запорізька міська рада отримала реальні кількісні та якісні показники пасажироперевезень у місті, рекомендації щодо оптимізації існуючої маршрутної мережі та структури парку рухомого складу, обгрунтування пасажиромісткості рухомого складу та доцільності реорганізації мережі автобусних маршрутів.

Також було визначено обсяги перевезень пільгових категорій пасажирів. Зокрема, у Запоріжжі пільгові категорії громадян становлять 24,7% від загальної кількості пасажирів. Нагадаємо, що окремі перевізники стверджують, що кількість пасажирів пільгових категорій у Львові становить до 60%.

Як стверджують у громадській організації, доброчесні міські посадовці мали б наполягати на такому дослідженні, аби не обраховувати пасажирів і унеможливити будь-який тиск з боку перевізників.

«Однак ми мешкаємо у Львові, у нас все відмінне, ніж по всій Україні, в тому числі і посадовці, які керуються законами середньовіччя. От тільки тоді на західному боці львівського Ринку стояв дерев'яний стовп ганьби для страт – чотиригранна колона з фігурами богині правосуддя Феміди та ката як застереження щодо прийняття неправомірних, антинародних  рішень», – йдеться у повідомленні.

 

«Вголос»