Акції відбудуться у Львові, Києві, Верховині (Івано-Франківська область), Ужгороді, Тернополі та Харкові.

За словами організаторів, Карпати – одне з останніх місць зі збереженою дикою природою в Україні, але над їхньою первісною красою нависла страшна загроза. Лише на Закарпатті планується побудова 330 ГЕС, ще до двох сотень планується розбудувати на Івано-Франківщині та в Чернівецькій області.

Проектовані ГЕС належать до дериваційного типу – тобто на річці будується гребля, від якої на кілька сот метрів або кілометрів річка тягнеться в трубі. Загнати в трубу, зокрема, мають майже весь Черемош – на ньому є плани побудови понад 60-ти ГЕС.

"Чим це все загрожує? Повною втратою тієї гірської краси, яка приваблює в гори тисячі туристів з усієї Європи. Замість блакитних ліній гірських потоків ми будемо милуватися лише трубами. Це ставить хрест на екотуризмові в Карпатах та на рафтингу – зокрема. Це ставить хрест на існуванні численних річкових видів, що охороняються численними конвенціями, зокрема, ці греблі остаточно підірвуть популяції річкової форелі та дунайського лосося. Греблі порушують гідрогеологічні процеси, що призведе до появи обвалів, оползнів та зниження грунтових вод. Чи потрібно це нам в наших диких Карпатах? Нам потрібна дешева енергія? Ні, адже Західна Україна імпортує надлишок електроенергії по заниженим цінам за кордон! Енергії у нас вистачає! Місцеве населення також це розуміє і виступає проти побудови ГЕС в своїх рідних горах! 14 березня мають відбутися схожі акції у Львові, Чернівцях, Івано-Франківську та навіть у Варшаві!
Привернемо увагу до найбільшої екологічної проблеми Карпат!", - йдеться у повідомленні організаторів.

Акції організовані винятково громадськими організаціями, жодні політичні сили на акцію не запрошуються.

Додамо, 14 березня – Міжнародний день боротьби проти загат на річках. Цей день започаткований у 1997 роціз метою об’єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також здійснення просвітництва щодо впливу гребель на річкові екосистеми. 11-14 березня 1997 рокуу місті Куритиба (Бразилія) відбулася 1-а Міжнародна зустріч людей, що потерпають від гребель, головною метою якої було посилення міжнародного руху проти гребель.

Джерело: УНН

Фото: Українська правда