«Заходу таких масштабів досі в Україні ми ще не мали. Це повинен бути дуже потужний, цікавий фетиваль», – анонсував головний диригент Збройних Сил України Віктор Пащенко.

«Військово-музичні підрозділи вже виїхали з місць постійної дислокації до Львова, це центр військово музичного мистецтва військово-морських сил Севастополя, сухопутних військ із Чернігова, повітряних сил з Вінниці і заслужений академічний, зразково- показовий оркестр Збройних Сил України», – розповів Пащенко.

За його словами, репертуар фестивалю побудований на кращих музичних надбаннях України. Окрім українських творів, звучатимуть шедеври світової класики.

«Військово-оркестровий жанр доступний всім, всі його розуміють і діти і дорослі. Він не вимагає підготовки», – зазначив Віктор Пащенко.

«Часто у ЗМІ присутній неякісний естрадний продукт. Ми вирішили запрезентувати молоді, військовослужбовцям та загалом громадськості Львівщини нову ідею, яка безпосередньо була б прив’язана до Дня Незалежності України і таким чином прийняли рішення проведення військової, оркестрової пісні-маршу, лейтмотивом якої б стало повстанське танго.

Ми знайшли розуміння з боку міністерства оборони України, були залучені інші підрозділи завдяки яким, за короткий час організовано справді унікальну подію», – розповів під час прес-конференції виконуючий обов’язків з питань внутрішньої політики преси та інформації Іван Саган.

За його на стадіоні одночасно перебуватиме понад 200 військових музикантів. Гостями на фестивалі також будуть колективи з Львівщини та відомі виконавці, зокрема Руслана та  Павло Табаков.

Львів’яни та гості міста матимуть можливість спостерігати виступи наших колективів 21 серпня з 17.30  біля пам’ятників: Іванові Франку, Тарасу Шевченку, Михайлові Грушевському, Данилу Галицькому та на площі Митній.

22 серпня з 10.00 до 12.00 відбудеться проходження урочистого маршу вулицями Львова за участю провідних військових оркестрів. За маршрутом від Залізничного мосту (на перехресті проспекту Чорновола та вулиці Під Дубом) до Оперного театру, по проспекту Свободи повз пам’ятник Міцкевичу.

О 16.00 годині відбудеться фінальна частина фестивалю оркестрової української-патріотичної пісні.