Про це повідомив генеральний директор Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів “Корона Карпат» Олег Карпин.

З 1 до 25 серпня організатори кастингу приймають анкети для участі в зйомках італійського повнометражного фільму «Перелітні птиці» знаного режисера Валерія Жерегі, володаря гран-прі І Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» за фільм «Арріведерчі».

Оголошення претенденток на кастинг відбудеться 30 серпня, пробні зйомки – з 6 вересня. „До участі у відборі запрошують українських дівчат віком 18-24 роки. Як професійний шлях кастинг буде цікавий для початкуючих актрис та студенток театральних вузів, студій, мистецьких шкіл. Попередньо необхідно надіслати анкети на e-mail: [email protected] з поміткою «кастинг». Детальніше про відбір актриси повідомляє сайт http://koronakarpat.com.ua”, – розповів Олег Карпин.

За його словами, фільм „Перелітні птиці” став своєрідним продовженням I Трускавецького міжнародного кінофестивалю, який започаткував своє життя у січні цього року: режисер Валерій Жерегі був запрошений з прем’єрою фільму, який мав визнання та численні світові нагороди.

Український режисер, один із засновників Трускавецького кінофестивалю Борис Савченко має чималий досвід акторських відборів. Він наголошує, що в цій роботі велике значення відіграють відчуття режисера, його здатність аналізувати, знання свого задуму. Що ж до кастингу на роль у фільмі „Перелітні птиці”, Борис Савченко вважає, що тут основне – підібрати людину, що уособлює наші національні риси. „Це має бути відповідне обличчя, характер, щоб наша героїня вигідно виглядала поряд з представницями інших націй, до прикладу, француженкою, німкенею. Героїня цього фільму має бути носієм українського нещастя, соціальної невідповідності, що і спонукало її їхати у світи і шукати там кращої долі. Під час кастингу режисер має відчути, зрозуміти, чи є наближений досвід у житті акторки, чи була в її особистому житті драма, а це увиразнить виконувану нею роль”, – зазначив Борис Савченко.

І Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» відбувся у м. Трускавець 10-15 січня 2010 року. У конкурсній програмі брали участь 22 односерійні ігрові фільми режисерів з Білорусі, Болгарії, Польщі, Республіки Молдова, Російської Федерації, Сербії, Туреччини та України. Гран-прі фестивалю отримав кінорежисер з Молдови Володимир Жерегі за фільм «Арріведерчі».