Сьогодні у Львові журналісти та активісти ГК „Пора” та ГО „Чиста Україна” провели акцію солідарності та протесту проти блокування рахунків „5 каналу” біля штабу кандидата у президенти Віктора Януковича та Львівської ОДА.
Учасники акції залишили біля штабу Віктора Януковича та Львівської ОДА пусті тарілки та склянки з мінеральною водою, що символізувало їжу, яку тепер вживають голодуючі працівники „5 каналу”, а також поставили розкладки із написами, з однієї сторони ― велика буква „Я”, з другої транспарант із написом „Ера”, „5 канал” ― хто наступний?”, на якому були вміщені роздруковані новини „5 каналу” ― „Акція „Пообідай із 5 каналом!” та „Ющенко: владна команда хоче перетворити візит Путіна на брудне і небезпечне шоу”.
Журналісти, серед яких представники від радіо ВВС, „Свобода”, Інтерфакс, газет „Експрес”, „Поступ” та інших львівських медіа, тримали пусті тарілки та били в них ложками, що також мало символізувати солідарність львівських ЗМІ із працівниками „5 каналу”.
Керівник прес-служби виборчого штабу у Львівській області кандидата у президенти Віктора Януковича Юрій Кріль назвав акцію протесту під стінами штабу Віктора Януковича необґрунтованою.
„Не розумію, яке відношення має штаб до проблем „5 каналу”. У цивілізованій країні ці проблем вирішуються у судовому порядку. А ви мені покажіть журналістів. Я їх не бачу. Бачу тільки журналістів з тих видань, які підтримують Віктора Ющенка. А де журналісти з „України і час”, „За вільну Україну”, „Молода Галичина”?”, ― зазначив Юрій Кріль.
Один із організаторів акції солідарності, журналіст газети „Експрес” Богдан Куфрик уточнив, що акція проводиться під стінами штабу Віктора Януковича, бо він є представником уряду, а біля Львівської ОДА ― бо вони представляють центральну владу в регіоні.
Учасники акції тримали плакати з написами „Руки геть від „5 каналу”!” та ін.
У акції взяло участь понад 70 мітингуючих.