Про це повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

За словами доктора філологічних наук Ірини Фаріон, важливо не розірвати зв'язки поколінь та не переставати дякувати Олександру Пономареву за те, що «він «розрадянщував» нашу мову в ту пору, коли нам здавалося, що вона остаточно стане радянською».

Привітали Олександра Пономарева у «Львівській політехніці» завідувачі кафедр різних університетів. Завідувач кафедри української мови НУ «Львівська політехніка» Геннадій Вознюк зазначив: «Ми добре усвідомлюємо, що коли культурою мови володітимуть наші законодавці та державні мужі, лише тоді наші суспільні справи почнуть налагоджуватися». Завідувач кафедри радіомовлення і телебачення ЛНУ ім. Івана Франка Василь Лизанчук подякував за навчання Олександру Пономареву та зачитав актуальну тезу з його книги «Культура слова»: «Носіями зразкової української мови мусять стати державні діячі, урядовці всіх рангів та їхні дружини, якщо вони спілкуються з людьми поза своєю домівкою, виступають перед аудиторією безпосередньо чи в засобах масової інформації». Завідувач кафедри українського прикладного мовознавства ЛНУ ім. Івана Франка Ірина Кочан зауважила, що завдяки Олександру Пономареву, який навчає журналістів, українське телебачення стає трошки «українськішим».

Подякував професору за возвеличення українського слова й кандидат на посаду міського голови Львова Руслан Кашулинський. Своєю чергою, Олександр Пономарів закликав львів'ян голосувати у другому турі за Руслана Кошулинського.

У той час, коли Ірина Фаріон зачитувала досьє на автора, глядачі мали змогу на екрані перечитувати найактуальніші його цитати про українську мову.

«Основне наше завдання – це говорити українською мовою. Коли говорять, що є дві України – російськомовна й українськомовна, то це абсолютна брехня. Уся Україна українськомовна, тільки в окремих регіонах її менше «прикручували», в інших – більше, тому значна частина нашої території зросійщена. Нам потрібно українську мову активізувати та піднести її простіше», – повідомив Олександр Пономарів.

Мовознавець переконаний, що відбувся переворот після Революції гідності, коли на Майдані говорили різними мовами, але з трибуни лунала тільки українська: «Але, на жаль, прийшли до влади люди, яким, м'яко кажучи, байдуже до української мови. Я вже не кажу про нові призначення, які робить Президент. У нас є багато непорозумінь, але перше непорозуміння – це наш міністр внутрішніх справ, який демонстративно не розмовляє українською, саджає «свободівців», які зробили найбільший внесок у перемогу під час Революції гідності».

Олександр Пономарів вважає, що «російськомовні патріоти» та «багатоетнічність України» це міт: «Україна  це мононаціональна країна і має всі підстави відродити українську мову на всій своїй території». Він навів іще один приклад того, що ганьбить державу, – це екскурсії, які ведуть в Україні винятково російською. «Для того, щоб нам відродити українську мову, потрібно агресивно її відстоювати», наголосив Олександр Пономарів.

На завершення зустрічі Ірина Фаріон подякувала гостеві за великий вклад у відродження української мови та, за традицією, подарувала пісочний годинник.