Нещодавно у Львові відбувся чемпіонат України з фехтування. У боротьбі за національну першість в місті зібралися більше 200 фехтувальників та фехтувальниць.

Перемогу здобула миколаївчанка Анастасія Єрофеєнко. У бою проти киянки Олександри Буденко напруга тривала до кінця протистояння. Саме Єрофеєнко нанесла вирішальний укол та перемогла 5:4.

" Це важко і дуже страшно, коли рахунок такий рівний, тому що одна помилка - і ти вже програла. Суперниця, ймовірно помилилася, і я цим скористалася", - заявила Анастасія Єрофеєнко.

На змаганні зібралися найсильніші фехтувальники нашої держави. Серед них – Ольга Сопіт. Вона є членом юніорської національної збірної.

"Дуже довго не було змагань, тому всі учасники у різній формі. Ми от щойно повернулися з юніорського чемпіонату світу, тому для нас розминка є - і тепер просто фехтуємо. На планетарній першості українська жіноча рапіра вперше за 30 років взяла медаль - це бронза", - зазначила Ольга Сопіт.

Львів’яни – срібні призери командного турніру серед чоловіків

Львів’яни вже традиційно не залишилися без медалей чемпіонату України. Десять років поспіль суперники зі Львова та Києва зустрічаються у чоловічому командному фіналу. Цього року перемогли кияни.

"Забракло концентрації. Можливо ми підійшли не готовими до зустрічі, можливо комусь здалося що зустріч буде дуже легкою, а вона насправді здалася дуже важкою", - розповів срібний призер турніру Клод Юнес.

Невдовзі львів’янин Клод Юнес змагатиметься за путівки на Олімпійські ігри. На турнірі у Мариді позмагаються два десятки найсильніших рапіристів континенту.

"Головне на цих змаганнях бути правильно настроєним і бути сильним ментально. Там буде більше рішатимогти і потрапити на олімпійські ігри. А здобуде путівку на ігри у Токіо лише переможець відбіркового турніру", - додав Клод Юнес.

Читайте більше новин Вголосу: