Крокували учасники під барабанний гул, козацькі марші, національно-патріотичні пісні та проукраїнські гасла за маршрутом: вул. Винниченка – вул. Руська – площа Ринок – вул. Беринди – проспект Свободи – вул. Дорошенка – площа Шашкевича – вул. Степана Бандери – площа Кропивницького. Під час ходи десятитисячна колона зупинялася для покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку та пам'ятника Жертвам комуністичних злочинів.

У Марші захисту українців взяли участь видатні діячі нашої держави, учасники національно-визвольних змагань, депутати першого демократичного скликання Львівської обласної ради та представники громадських організацій Львівщини, суспільно-культурних товариств і політичних партій, пересічні львів’яни. Більшість із них були одягнені в національні однострої чи повстанську форму, залюбки брали прапорці ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода», пов’язували на голови стрічки «Нас єднає мова. Єдина державна мова». Участь взяли також сучасні козаки, які під час заключного мітингу стріляли з гармати.

Учасники маршу скандували: "Слава Україні - Героям слава!", "Слава нації-смерть ворогам", "Україна - понад усе!", "Одна - мова, одна - нація, одна - Батьківщина, це - Україна!", "Нас єднає мова - єдина державна мова!", "Бандера прийде - порядок наведе!", "Свободу не спинити!", "Героям української нації тричі - Слава! Слава! Слава!", "Кому належить Україна - українцям!", "Кому належить Львів - патріотам!". Під час ходи львів`яни співали стрілецькі та повстанські пісні.

Мітинг біля пам’ятника Степана Бандери розпочався з урочистого покладання квітів. Потім виступали ветерани, політики та єдині узгоджені кандидати в депутати до Верховної Ради України від ВО «Батьківщина» та від ВО «Свобода» у Львові - Ірина ФАРІОН, Михайло ХМІЛЬ, Ігор ВАСЮНИК, Юрій МИХАЛЬЧИШИН. Між їх виступами звучала музика та пісні у виконанні місцевих ансамблів.

До слова було запрошено ветерана УПА – сотника Кривоноса. Він закликав усіх бути готовими до боротьби, у тому числі – зі зброєю в руках. Він зазначив, що внутрішніми ворогами України є діюча влада в особі президента, який підігрує Путіну. "Росія зараз загрожує українській незалежності", - сказав він.

Юрій МИХАЛЬЧИШИН подякував ветеранам УПА, які прийшли на цей захід «для боротьби». Він закцентував увагу, що зараз ідеться не про похід на вибори, а на війну. "І цю війну ми виграємо", - запевнив свободівець. Далі він звернувся до громади з патріотичною молитвою українського націоналіста, "зі словами, з якими сотні тисяч хлопців і дівчат ішли на бій і вмирали, перемагали задля того, щоби ми жили". "Я прошу вас закарбувати цей кулак в серці, бо з цими словами цієї осені ми підемо на барикади. Час мітингів вже закінчується", - наголосив Юрій МИХАЛЬЧИШИН.

У своєму вітальному слові Михайло ХМІЛЬ сказав, що багато-кому навіть у страшному сні не могло наснитися, що, святкуючи 21-у річницю Незалежності України, підніматиметься питання збереження нашої держави, що зазіхатимуть на єдину державну мову, на культуру. «А що ми хотіли? Дві третіх тих, хто засідає в парламенті – це не українці. Ви подивіться, кого вони призначають міністрами оборони, освіти. При згадці слова «Україна» чи «українське» в них скули зводить», - виголосив опозиціонер.

Михайло ХМІЛЬ також додав, що патріотичні сили ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» об’єдналися для того, щоби боротися: "Ми об’єдналися на війну. А на війну іменних запрошень не виписують. На війну зголошуються і стають у стрій. Кожен зі нас повинен повірити, що правда за нами, що ми переможемо. Ми майже здолали байдужість свою, нам треба ще пробудити свого сусіда".

Cвоєю чергою Ігор Васюник зазначив, що 21 рік незалежності України, а ми і досі не можемо бути спокійні за її майбутнє, майбутнє наших дітей.

Ірина ФАРІОН зачитала відозву до українського народу Львівської облради, яку планують надіслати у Верховну Раду. Основним повідомленням цієї відозви був заклик прийти на вибори і проголосувати. У ньому йшлося про те, що в Україні є дуже сильний внутрішній потенціал, який зараз пробуджується, є сили відстояти своє право на людську та національну гідність. Політикум сучасної України не є кольоровим і нема багатьох варіантів – є чорне і біле. Тож люди повинні відрізняти це та зробити правильний вибір. Ірина Фаріон наголосила, що сателітами Партії регіонів є нові політичні проекти.

"Сьогодні День Належності. Але ми мусимо його відсвяткувати не дифірамбами, словами про нашу квітучу Україну. Сьогодні ми цей день маємо освятити протестом проти всього цього "регіонального" свавілля. Лідери Об’єднаної опозиції - 7 ведучих партій України на чолі з ВО «Батьківщиною» та ВО «Свободою» - забули про свої амбіції та об’єднались заради України. Ми маємо бути єдині: від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня. І лише єдина державна українська мова має силу об’єднати всіх громадян України, незалежно від національності та віросповідання. Нас єднає мова - єдина державна мова!", - наголосив у своєєму виступі Ігор ВАСЮНИК.