Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Турнір відбувся у приміщенні Медіатеки. Змагання відбуваються вже вдруге. Цього року у шаховому турнірі взяло участь 147 учасників різного віку. Найменшому учасникові – 5 років, а найстаршому – 80. Також серед конкурсантів були й бійці АТО, які захищали Україну від російської агресії. 

«Беру участь у турнірі бо, в першу чергу, я люблю шахи. По-друге, це організовано в пам'ять про Героїв Небесної сотні, тому я вважаю за честь бути присутнім тут, приймати участь і отримувати моральне задоволення і, до того ж, віддати шану нашим Героям, які були на Майдані», - розповів один із учасників змагання, боєць 24-ї ОМБр, учасник АТО Андрій Різничок.

До слова, вперше в Україні на цьому шаховому турнірі застосували нову шахову програму для жеребкування, яка використовується для шахових суддів у світі.

Як розповів міжнародний арбітр, член Львівської обласної шахової федерації Олександр Прохоров, «програма має український інтерейс. Перекладена на 4 мови. Ця програма працює онлайн. Можна працювати із телефону, з планшету, з комп’ютера. Спеціальне інсталювання не потрібне. Програма має великий плюс, адже при подачі заявки в турнір кожен гравець, який подає свій номер телефону, має можливість після кожного туру отримувати результати жеребкування смс-повідомленням. Це дуже зручно у таких великих змаганнях. Також є можливість платити внески онлайн. Тобто, коли ви реєструєтесь на змагання онлайн, то відразу можна оплатити внесок. Сама програма є польського виробництва».

До організації турніру долучилися й ряд громадських організацій. Зокрема ГО «Розвиток громади» та ГО «Шаховий клуб ветеранів спорту Львова».