Про це повідомили під час прес-конференції організатори, інформує кореспондент Вголосу.

Представлення відбулось в межах Х ювілейного Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA», партнером якого вперше цьогоріч стала Фундація громадських ініціатив.

«З поміж основної кількості партнерів фестивалю ми напевно дещо вирізняємось, адже наша Фундація займається не так правами людини, як збереженням національної пам'яті на території українських етнічних земель поза межами сучасних кордонів. Основний наш захід табір-експедиція «Вирій», покликаний об’єднувати українську молодь довкола спільного обов’язку зберігати матеріальну та духовну культуру українців і плекати національну культуру», – розповів Андрій Котлярчук.За його словами бажання стати партнером фестивалю зумовлене усвідомленням права кожного знати своє коріння, історію та збереження історичної пам’яті як невід’ємного права людини.

В межах фестивалю Фундація громадських ініціатив «Вирій» також модеруватиме перегляд та обговорення фільму «Дзвін». Литовської картини 2007-мого року, яка розповідає  про те як ентузіасти шукають церковний дзвін, який затонув у озері у роки шведсько-литовської війни.

Табір-експедиція "Вирій": реконструкція пам’яті (ФОТО)