Протягом 3-х місяців підприємство прийматиме безкоштовно: дерев’яні відходи, меблі, побутову техніку, шину, полімери, скло, папір та метал. Опісля  вказаного терміну запровадять плату, розмір якої визначатимуть в результаті оцінки попиту на дану послугу. 

Зібране сміття віддаватимуть на переробку чи утилізацію підприємствам, з якими будуть укладені відповідні угоди. Послуга буде доступна фізичним особам – мешканцям Львова. Одна людина матиме змогу привезти на майданчик обмежену кількість відходів, щоб унеможливити зловживання цією послугою з боку підприємців.

«Робота майданчика спрямована на те, аби зменшити потрапляння негабаритних відходів та будівельних відходів в контейнери. Ми надаємо львів’янам місце для утилізації сміття і сподіваємося, що вони сповна користуватимуться цією послугою. Це ще один крок до того, аби зробити місто чистішим. Також це дасть змогу збільшити кількість відібраної вторинної сировини і зменшити кількість відходів, які потрібно вивозити з міста», – запевняє директор «Львівспецкомунтрансу» Тарас Стефанишин.

І дійсно, дуже часто на контейнерних майданчиках лежать десятки мішків будівельного сміття, поламані меблі, старі холодильники, ці відходи псують сміттєвози та сміттєві контейнери. За викидання негабаритних відходів в неналежне місце передбачена адміністративна  відповідальність, проте, здебільшого містяни ігнорують заборони.

«Контейнери зачасту псуються від потрапляння негабаритного сміття, адже вони розраховані лише на 185 кілограмів ваги та на побутові відходи, а будівельні відходи важать в декілька разів більше. Ми перебираємо сміття в контейнерах аби відсортувати негабарит, але якщо десь пропустимо, то воно потрапляє до сміттєвоза. Псується пресувальна плитка сміттєвоза та інші дорогі вузли автомобіля», –  говорить водій Орест.

Якщо ініціатива виправдає себе, такі майданчики обіцяють в інших районах міста.