Реставрація відбулася у рамках спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова».

Балкон реставрували протягом 5 тижнів, починаючи від квітня. 

Експерт GIZ, коваль та реставратор Андреас Альтгаммер розповідає, що ідея реставрації балкону виникла ще минулої осені. Він зазначає, що «балкон є нетиповим для свого часу, скручений вручну кованими гайками». 

«Роботи над балконом були доволі довготривалими та складними барокова решітка складається з багатьох елементів, кованих вручну, кожен з яких слід було окремо оглянути, дослідити та відреставрувати, для кожного слід було виробити особливий індивідуальний підхід. До прикладу, декоративні листочки, які прикрашають балконну решітку, чи вручну викувані шурупи, які кріплять всі елементи балкону одне до одного», – додав він.

Начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко додала, що торік була проведена реставрація фасаду будинку, тоді ж частково відреставрували балкони, розчистили та пофарбували. 

«Однак ми вирішили, що балкон такої вартості слід відреставрувати докладно. Саме на цьому балконі була проголошена ЗУНР. Тут була книгарня НТШ, тому тут працювали відомі українські діячі, як Іван Франко, Дмитро Павлик. Цього року ми говоримо лише про цей балкон, можливо, будемо реставрувати і інший. Також плануємо розпочати реставрацію скульптур на будинку, адже вже проведено дослідження та розроблена проектно-кошторисна документація», – пояснила чиновник.

Цього року заплановано відновити ще 17 балконів. Як повідомила керівник проекту GIZ Іріс Гляйхман, мешканці, до чиїх квартир належать ці балкони, зацікавлені у реставрації та навіть допомагатимуть фінансово, виплативши 500 грн. 

«По-перше, коли балкон відреставрований – це великий позитив у якості проживання у квартирі. По-друге, дуже багато є балконів, які мають історичну цінність. А також є балкони в критичному стані, вони можуть просто впасти, тому потребують реставрації», – зазначила Гляйхман.