Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.

Захід розпочнеться о 15:30 год.

У межах заходу представлять документальну стрічку «Олександр Довженко. Роздуми після життя» (режисер – М. Донець). Також журналіст-кінознавець Роман Давид розповість про невідомі сторінки життя та творчості митця, його внесок в українську та світову духовну скарбницю.

Вступне слово мистецького вечора виголошуватиме завідувач відділу мистецької літератури Надія Письменна. Загалом, гостями заходу стануть видатні митці та кінознавці, а також студенти.

Олександр Довженко (1894-1956) – український письменник, кінорежисер, кінодраматург. Митець творив у ті самі часи, що й відомі кіногенії: Ейзенштейн, Пудовкін, Александров, Ромм. Разом із цими видатними чарівниками екрану Довженко відкривав шлях новому кіномистецтву не лише на рідній землі, а й за її межами. Фільми Олександра Довженка «Звенигора», «Арсенал», «Земля» з шаленим успіхом демонструвалися в Англії, Голландії, Бельгії, Франції, Південній Америці, Канаді, США, Греції, Туреччині. Його ювілеї під егідою ЮНЕСКО відзначають у всьому світі.

З нагоди відзначення 120-річчя від дня народження генія світового масштабу, класика поетичного кіно Олександра Довженка Львівська обласна контора прокату кінофільмів проводить кінофестиваль «Полум’яне кіно Довженка». У період з 10 вересня до 22 жовтня шедеври Довженкової класики демонструються у кінотеатрах Львова та кіноустановках області.