Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.

Під час творчого вечора,  Таїсія Литвиненко наголосила, що найкращі свої ролі вона зіграла саме у Львові. Водночас Федір Стригун зазначив, що для постановки вистав завжди обирав теми, які б пробуджували  українську національну свідомість.

У вітальному слові  віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України  В’ячеслав Кириленко азначив, що творчий ювілей цих двох видатних акторів –  велика подія не лише для Львова, але й  для всієї України.

Зокрема, він відзначив, що вистава «У.Б.Н.», яка була поставлена у драматичному театрі імені Марії Заньковецької під керівництвом Федора Стригуна, сприяла національному піднесенню українців. Він наголосив, що вона була створена у період української історії, коли її ідеї були дуже потрібними та актуальними для держави.

Окрім цього, від імені Президента України, В’ячеслав Кириленко вручив «Орден князя Ярослава Мудрого»  IV ступеня Федору Стригуну.

Під час  Святкової  академії публіка  мала можливість поспілкуватися із корифеями театру, а також переглянути фрагменти раритетних стрічок та   уривки з вистав, які принесли славу Федору Стригуну і Таїсії Литвиненко.