У неділю, 17 лютого, у Львові відбувся урочистий захід, приурочений до святкування 90-ї річниці існування ОУН. Відомі діячі говорили про актуальність націоналістичних ідей сьогодні.

Про це повідомляє кореспондент ІА «Вголос».

«Ця ідея українського націоналізму є не просто історією, вона обов’язково має перейти у наше майбутнє. Завдяки цій такій ми маємо завершити справу попереднього покоління українських героїв, бо саме від нас все залежить. Ми повинні вирішити ті проблеми, які маємо сьогодні в середині української держави», — наголосив Олег Панькевич, заступник голови фракції ВО «Свобода».

Микола Посівнич, історик і дослідник визвольного руху, зазначив, що внесок Організації українських націоналістів у незалежність нашої держави був дуже вагомий.

«Впродовж ХХ ст. з національної точки зору становище України, окупованої чотирма державами, внаслідок цілковитої поразки визвольної боротьби виглядало доволі безнадійним, і саме ОУН своєю діяльністю 1929 року розпочала програму змін», — сказав Посівнич.

Організація українських націоналістів виникла у Відні 1929-го. Її головної метою було встановлення незалежної соборної національної держави. 1940 року ОУН розділилася на дві частини: старші, більш консервативні члени підтримали Андрія Мельника, тоді як молодші і радикальніші члени — Степана Бандеру. Остання група отримала підтримку від націоналістичного руху на Західній Україні, в тому числі від створеного нею військового крила ОУН — Української повстанської армії, яка була найбільшим українським збройним рухом опору.