Як зазначив офіцер Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Віталій Іванов, багато з українців і досі плутається в термінах і не може визначитися з тим, хто насправді воює на Донбасі.

«Нам треба чітко розставити акценти і визначитися, з ким веде війну Україна. Терористи – це люди, які є відповідальними за терористичні акти в Одесі, Харкові. Сепаратисти мають на меті відділення частини території України. Саме вони прагнуть введення особливого статусу Донбасу. Ополченці – це місцеве населення, яке обрало для себе Росію, всіляко підтримує її. Російські війська – це російські регулярні війська, які перебувають на окупованій території Луганської та Донецької областей і беруть участь у військових діях проти України», – пояснив підполковник.

Своєю чергою, офіцер Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, капітан Олексій Мазурін каже, що Росія намагається перекинути із себе «образ ворога» на Україну.

«Завдяки власній пропаганді й агітації, яку проводить Росія на окупованій території, вона намагається змістити акценти. Завдяки телебаченню вона успішно перекидає із себе «образ ворога» на внутрішні проблеми України: Президента, Генштаб, мобілізацію. Російські журналісти роблять наголос на ключових моментах: зростання курсу долара, цін на продукти», – підкреслив офіцер і додав, що нам, українцям, потрібно протистояти цій пропаганді.

На запитання, як це робити, Олексій Мазурін відповідає, що робити це складно через величезний вплив російського телебачення на місцевих мешканців.

«На окупованій території в принципі немає українського телебачення. Там майже немає української преси, з якої люди дізнавалися б про справжню ситуацію. Там є російські канали, які цілодобово стверджують, що Україна обстрілює свої ж населені пункти», – наголосив офіцер.

На думку підполковника Віталія Іванова, протистояти російській пропаганді можна. І в цьому напрямі вже є певні зрушення. Зокрема, за його словами, у Краматорську місцева редакція випускає газету під назвою «Специальный вестник для жителей Донбасса».

«Газета виходить російською мовою раз на тиждень загальним накладом 60 тисяч примірників. Її розповсюджують безкоштовно як серед місцевого населення, так і на блокпостах серед військових. Але це дуже мала кількість», – підкреслив підполковник.

Голова Львівської обласної незалежної медіа-профспілки України Роман Рак упевнений, що наші журналісти і надалі повинні дотримуватися законів журналістики.

«Журналісти мають подавати максимально збалансовану картину подій, що відбуваються на Сході України, а пропагандою мають займатися спеціальні інститути», – зазначив Роман Рак.