24 грудня у Львові вшанували пам’ять українського політика, публіциста,  Героя України В’ячеслава Чорновола з нагоди 81-ї річниці з його дня народження.

Про це пише прес-служба Львівської ОДА.

Вшанувати пам'ять видатного українця у сквері «На валах» зібралися представники влади, правоохоронних органів і громадськості. До пам’ятника В'ячеславу Чорноволу поклали квіти. Також відбулося громадське віче.

«Ми, українці, маємо бути горді від того, що хід історії України у ХХ столітті змінили три постаті: митрополит Андрей Шептицький, Степан Бандера та В'ячеслав Чорновіл. Ідею самостійної соборної України утвердив саме Чорновіл. У 60-ті роки, коли він організовувала рух спротиву та підпільний журнал "Український вісник", ще ніхто тоді не міг подумати, що незалежна Україна — це реальність. У те, що вона постане ще за нашого життя, вірив В'ячеслав Чорновіл. Він був унікальною людиною, ще й тому, що народився в центрі України, але зумів стати цілковитий львів'янином. Ми часто чуємо, що Україна має бути українською, але не кожен пам'ятає, що це вислів В'ячеслава. І це те, що ми зараз вкладаємо у загальноукраїнську політику. Ми утвердимо українську мову, культуру й історію в нашому щоденному житті", — зазначив під час вшанування соратник В’ячеслава Чорновола Михайло Косів.

До слова, об 11.30 год. у Будинку вчених відбудеться круглий стіл «Роль В. Чорновола у становленні молодої особистості в сучасному суспільстві».

Крім цього, у ліцеї № 46 імені В'ячеслава Чорновола впродовж двох днів, 24 та 25 грудня, триватиме семінар-зустріч «Україна починається з тебе». У межах семінару відбудеться відкриття мультимедійного простору з матеріалами про життя та діяльність В'ячеслава Чорновола.