Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

У цих стінах знищували і українців, і поляків, і угорців, і австрійців.

Один з ініціаторів встановлення меморіальної таблиці, голова організації «Меморіал» Роман Гунда розповідає: «Тюрма «Брегідка» – одна з тисяч, де катували наш народ. 1127 осіб у ній розстріляли до 1941-ого року (в основному це інтелігенція, громадські та політичні діячі, церковники). Після війни комуністи відбудували цю тюрму».

До встановлення меморіальної таблиці долучились і поляки. Марчін Зінєвич, представник Генерального консульства Республіки Польща у Львові зазначив, що Україна та Польща мають спільних ворогів, а загроза для України – це пряма загроза і для Польщі.

«Це має стати для нас традицією, щоб поляки та українці вшановували своїх героїв. Адже цінності, які сповідують наші народи, знищував комуністичний режим. Тоталітаризм не вмер, він відроджується зараз», – наголосив Зінєвич.

Депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Ярослав Качмарик, який теж брав участь у вшануванні, підкреслив, що дуже важливо, аби подібні заходи відбувались постійно: «Хай ця табличка буде тим місцем, де буде зупинятись людина та відкривати для себе пам’ять загиблих, і буде думати, молитись та рухатись у майбутнє».

Бригідки — найстаріша в'язниця у Львові, перебудоваа зі старовинного римсько-католицького монастиря жіночого ордена Святої Бригіди.