Про це сьогодні на брифінгу розповіла в. о. начальника управління освіти Львівської міської ради Катерина Гороховська, інформує кореспондент Вголосу.

Як наголосила Гороховська, ця книга не є підручником, вона – додатковий посібник для вивчення історії України.

Автором посібника став вчитель історії ССЗШ № 28 м. Львова Андрій Закалюк.

«Вчитель Андрій Закалюк нам запропонував свій варіант посібника з історії України, він радився з нашими методистами, було кілька круглих столів. Також Управління освіти та методичний центр проаналізували цю книгу, ми вважаємо за доцільне пропонувати її учням 5-х класів, як додатковий посібник з історії України», – розповіла в.о. начальника управління освіти.

Сам же автор посібника каже, що бажання створити цю книгу виникло після того, як він переглянув новий підручник з історії України, який минулого року видало Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

«В новому підручнику багато моментів з історії опустили. Особливо це стосується історії України ХХ ст. А учні 5-х класів вперше вивчатимуть історію нашої країни, тому запам’ятають її саме такою, а це недопустимо. Діти не повинні отримувати інформацію, яка не відповідає дійсності, або не є підтверджена чи перекручена», – сказав Андрій Закалюк.

Зокрема, як розповів автор, у посібник внесли тему битви під Крутами, яка опущена в міністерському підручнику, також тему голодомору, де подали дати та кількість загиблих, написали у книзі й про УПА. Також більше та детальніше розписали теми дисидентства, шестидесятників, Української революції поч. ХХст.

Вартість книги становить 35 грн. Управління освіти придбає 2 тис. примірників на суму 70 тис.грн., які направить у школи міста Львова.

Фото Йосипа Марухняка