Про це йдеться в електронній петиції до Львівської міської ради.

Автор петиції наголошує, що збереження пам'ятників на прославу збройних сил держав-загарбників на території України є неприпустимим та блюзнірським фактом прояву комплексу меншовартості, слабкості національної самосвідомості та покірного поклоніння перед авторитетом «старшого брата».

«Ми повинні вчитися на прикладі наших західних сусідів – поляків – і думати по-українськи: відкидати чужі ідеологічні мантри, позбуватися рабських стереотипів, шанувати та наполегливо популяризувати свої традиції та історію. Перед пам'яттю борців за нашу державність та мільйонів жертв минулих століть, перед пам'яттю захисників, які сьогодні віддають життя за нашу свободу і майбутнє наших нащадків, ми зобов'язані позбуватися всіх символів колоніального минулого і творити свою історію», – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, Монумент Бойової Слави Радянських Збройних Сил споруджено у верхній частині Парку культури та відпочинку на вулиці Стрийській, поряд з Академією сухопутних військ. 

Раніше говорили про демонтаж цього об’єкта, зокрема 11 травня 2007 року Львівська міськрада створила комісію, яка мала б розглянути питання про ймовірне знесення меморіалу або видалення окремих його елементів як «імперсько-більшовицьких символів».

Під час одного із засідань виконкому міськради Львова в лютому 2014 року відбулось обговорення питання щодо знесення монумента Слави на вулиці Стрийській. Вирішили наразі його не зносити.