Як повідомляє ВЗГ ГУ МВС України в Львівській області, 16 липня близько 23.00 черговий Львівського міського управління, перебуваючи на вулиці, почув крики жінки про допомогу.

З’ясувавши, що жінка стала жертвою грабіжників, міліціонер оперативно організував затримання грабіжників за «гарячими» слідами. Одного з хлопців правоохоронці затримали за 100 метрів від місця пригоди, а другого вже згодом.

Львів’янка Тетяна Шитова того вечора поверталась зі стоянки додому. Раптом на неї накинулись двоє хлопців та зірвали золотий ланцюжок. Тоді жінка почала кликати на допомогу, на що й відреагував черговий Львівського міського управління, який на то момент перебував на вулиці.

Затримані грабіжники виявились мешканцями Пустомитівського району. Вони вирішили приїхати до Львова погуляти. Як пояснив один із них на ім’я Юрій, у них «з’явилась ідейка заробити пару гривень».

«Ми ще коли їхали до Львова мали намір підзаробити: зірвати ланцюжок чи ще щось. Ігор дав мені газовий балончик «Терен-4», якщо раптом жертва буде «кіпішувати», − розповів затриманий. − Ми гуляли по Львову та шукали жертву. Увечері помітили жіночку, проте не знали, що знаходимось поблизу міліції».

Юрій підбіг до львів’янки та зірвав із її шиї золотий ланцюжок, проте не втримав його в руках і ланцюжок упав на землю. Грабіжники відразу ж розбіглися у різні сторони, а перелякана жертва почала кликати на допомогу.

Юрій зізнався, що упродовж двох днів вони встигли таким чином пограбувати не одну львів’янку – поблизу головного вокзалу, на вулиці Шевченка. Однак його спільник наразі заперечує будь-яку причетність до вказаних вище злочинів, звинувачуючи у всьому Юрія.

Начальник Львівського міського управління міліції Сергій Зюбаненко розповів, що цей вид злочину завжди викликає суспільний резонанс, тому що своїми діями злочинці завдають не тільки матеріальні збитки, а й моральну шкоду. Ці злочини дуже тяжко розкривати, а відсоток розкриття їх за «гарячими» слідами − незначний.

«Випадок, який трапився учора − дуже резонансний, його скоїли поблизу стін міського управління міліції. Дуже добре, що вчасно відреагував черговий, прийняв оперативне рішення, організував розкриття злочину за «гарячими» слідами та сам брав  у цьому участь», − прокоментував Сергій Зюбаненко.

Наразі проводиться дослідча перевірка та перевіряється їхня причетність до інших аналогічних злочинів.

Нагадаємо, що нещодавно львівським журналістам вдалося власноруч затримати одного з таких грабіжників. Безпосередню участь у цьому брала і кореспондентка Вголосу.