Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Головним завданням проекту «Відкрий українське: підтримай український Донбас!» є відкрити жителям східних областей більше українських авторів та музикантів.

«Ми передаватимемо періодику, книги, дискографію українських виконавців з рук у руки. Ми не працюватимемо з формальними структурами, бо вони нас не цікавлять. Нам важливе тамтешнє громадянське суспільство. Ми вже налагодили контакти з активістами у Маріуполі, Донецьку, Луганську, Слов’янську та низці інших міст. Це є свідомі люди, які цю книжку принесуть тим, хто її шукає, хто прагне відкрити для себе Україну. Бо багато є тих, які коливаються. Ми не йтимемо по проораному полі, ми оратимемо те, що там незоране», – розповів співорганізатор проекту Роман Брезіцький.

За його словами, в межах проекту відбудуться поїздки на Схід письменників та поетів, які принесли свої книги, для проведення презентацій, дискусій, діалогів. А також виступи виконавців, які передають свою дискографію.

Жанрова палітра видань щонайрізноманітніша: дитяча література, наукова, художня, довідники, історичні романи.

Книги, періодику та диски можна приносити щоп’ятниці у Львівський обласний будинок будинок вчителя (вулиця Коперніка 42) із середи по п’ятницю.

Наразі вже зібрано близько дев’яти сотень видань. До проекту активно долучаються львівські письменники та автори, які приносять свої книги та вписують у них свої побажання жителям східних областей України.