У Львові знову почастішали крадіжки з автомобілів. Але якщо раніше відкручували фари, дзеркала чи інші поверхневі деталі, то тепер вдалися до крадіжок каталізаторів у авто з дизельними двигунами. Камера спостереження телеканалу Перший Західний зафіксувала момент, коли зловмисник всього за три хвилини відрізав частину вихлопної труби з під днища автомобіля Рено. Причому автомобіль був припаркований на видному місці, на вулиці Винниченка біля будинку обласної ради.

 

Експерти пояснюють, що мода викрадати каталізатори з автомобілів прийшла до нас з Європи, а конкретніше з півдня Італії, де такі крадіжки досить часті. У каталізаторі є платина, паладій, родій (метал, що теж належить до платинових). Тому крадії здають каталізатори на брухт. За такий каталізатор отримують сотні, а то й тисячі гривень. Відрізають каталізатори болгаркою на акумуляторах, тому так швидко вдається викрасти деталь з під автомобіля.

Чимало автомобілістів при купівлі вживаних автомобілів просто вирізають каталізатор, щоб не заморочуватися його заміною в майбутньому, бо ж ця деталь не з дешевих. Окрім того, в Україні відсутні вимоги обов'язкового каталізатора у автомобілях із дизельним двигуном. Натомість у Європі за несправний каталізатор, який не дозволяє викидати в атмосферу шкідливі домішки, серйозно штрафують.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом крадіжки каталізатора із автомобіля львів'янина. Йому ж тепер, щоб купити і поставити новий каталізатор, доведеться потратити приблизно 500 американських доларів.

Відео з соцмереж