23 жовтня Кедавічюс, що керував центром з 2003 року, розіслав прощальний лист колегам, в якому повідомив, що для нього «прийшов час почати новий життєвий етап, шукати нові виклики».

Відставку глави ЕЦП пов’язують з резонансним вбивством 17-річної школярки в Дембаве (передмісті Паневежиса, на півночі Литви), яке було скоєно 21 вересня. До вбивства дівчина кілька разів дзвонила за єдиним телефоном допомоги. Вона встигла повідомити, що її згвалтували і кудись везуть в багажнику автомобіля, і що її хочуть втопити. Співробітники Єдиного центру допомоги з’ясували, що потерпіла може перебувати в Дембаве, проте встановити більш точне місце розташування не вдалося. Через годину після останньої розмови поліція отримала інформацію, що неподалік від Дембави горить автомобіль. Прибулі на місце правоохоронці виявили в його багажнику сильно обгорілий труп дівчини.

22 вересня було затримано підозрюваних у вбивстві. Відомо, що у даній справі проходять три людини, в даний момент вони заарештовані.

Міністерство внутрішніх справ вирішило перевірити, чому співробітники центру допомоги не змогли запобігти злочину. Як з’ясувалося, дівчина могла дзвонити в ЕЦП по телефону без SIM- карти. У даному випадку її місцезнаходження повинні були встановити за кодом IMEI, але ці дані центру в останні роки надавав лише один з операторів (Теле 2). Службова перевірка МВС повинна була завершитися 14 жовтня. Тоді ж міністр внутрішніх справ Дайліс Альфонсаса Баракаускас заявив, що глава центру «не зміг отримати від мобільних операторів дані, які вони повинні були надати», у зв’язку з чим він навряд чи зможе і далі залишатися на своєму посту.

Джерело: lenta.ru