Про це повідомляє ВВС.

Найближчим часом вирішуватиметься доля міжнародної версії телеканалу «Росія».

«У телепередачі «Вести недели» простежуються елементи військової пропаганди», – заявила інспектор з журналістської етики Зіта Замжіцкене.

Додамо, 135-та стаття конституції Литви забороняє військову пропаганду.

У понеділок литовська служба етики журналістів постановила, що інформаційні програми телеканалів "Первый» («Время») і «Россия» («Вести недели»), а також документальний фільм «Засуджені. Капкан для групи «Альфа» телеканалу «НТВ» поширюють заборонену законом про ЗМІ інформацію.

Інспектор з журналістської етики стверджує, що висновки експертів, які займають 13 сторінок, були підготовані на прохання литовської комісії радіо- і телемовлення.

Комісія повинна вирішити, що робити із представниками російських телеканалів, які, за словами Замжіцкене, в своїх інформаційних програмах «поширюють пропаганду, розпалюють міжнаціональну ворожнечу і закликають до війни».

«Мова йде здебільшого про репортажі, в яких висвітлюються події в Україні», – уточнила Замжіцкене.

Литовський суд вже припинив на прохання комісії радіо і телемовлення трансляцію телеканалу «НТВ-Мир», який показав документальний фільм «Засуджені. Капкан для групи «Альфа», в якому, як і в передачі «Першого» «Людина і закон», була представлена спірна версія події 13 січня 1991 року у Вільнюсі.

Джерело: ВВС