Про це «Вголосу» повідомили жителі села.

У Державній екологічній інспекції у Львівській області «Вголосу» підтвердили цей факт, зазначивши, що спеціалісти виїхали на місце і якраз відбирають проби води та ґрунту. Коли будуть результати аналізів – невідомо. Однак місцеві мешканці підозрюють, що причиною цьому можуть бути проблеми з Грибовицьким сміттєзвалищем, що неподалік, а саме: з небезпечними гудронами, які в останні місяці почали незаконно вивозити.

Керівник ГО «Комітет екологічного порятунку» й голова громадської ради при Державній екологічній інспекції у Львівській області Марко Шпікула в коментарі «Вголосу» розповів, що така ймовірність є.

«Річка Малехівка якраз починається біля гудронових озер, тут постійно були витоки. Однак узимку гудрони, в принципі, замерзають, тому, чи саме це стало причиною – складно сказати», – пояснює Марко Шпікула. Водночас він припускає, що крадії гудронів, які вирили нові котловани, могли щось порушити, що, власне, й призвело до нових витоків. Відтак Марко Шпікула запевнив, що завтра особисто виїде на місце.

Нагадаємо, з Грибовицького сміттєзвалища біля Львова невідомі особи вже кілька місяців вивозять кислі гудрони з вмістом сірчаної кислоти, що належать до речовин другого класу небезпеки після радіоактивних відходів.