Необхідно організувати відкриту громадську дискусію, щоб з’ясувати, що необхідно зробити для визнання судовими органами депортації кримськотатарського народу актом геноциду.

Про це заявив голова правління Кримськотатарського Ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, повідомляє “Укрінформ”.

Він розповів, що цього року Латвія вже створила прецедент, ухваливши рішення про визнання депортації кримських татар геноцидом.

Він також додав, що правозахисники та громадські активісти продовжать роботу в цьому напрямку з такими країнами як Литва, Естонія, Польща і Німеччина.

“Напередодні 75-річчя депортації кримськотатарського народу ми хочемо організувати відкриту дискусію для того, щоб подумати, як необхідно діяти і що зробити всім разом – політикам, громадським діячам, юристам і історикам – для того, щоб депортація кримськотатарського народу 1944 року була визнана геноцидом саме судовими органами”, – сказав Барієв.

За словами Барієва, “найважливішим фактором для того, щоб депортація була визнана геноцидом в усьому світі, є рішення про це в представницькому і законодавчому органі України – Верховній Раді України”.

Додамо, що суд у Таганрозі проводить закрите засідання у справі кримських татар.