Запустити газ на форумі «Від Крут до Брюсселя» та потравити всіх присутніх закликав у річницю звільнення Освенциму на своїй сторінці у Фейсбуці телеведучий каналу «1+1» Олександр Дубінський.

Користувачі соціальних мереж відреагували на цей заклик доволі емоційно. Певна частина аудиторії підтримала телеведучого, але більшість порівняла Дубінського з нацистами, які вбивали людей у концтаборах, та почала висміювати його стосунки з Ігорем Коломойським.

У медійному просторі скандал продовжився під час ефіру ток-шоу «Народ проти». Гість програми, журналіст Роман Реведжук заявив, що не перебуватиме в одній студії з Дубінським.

Його підтримали представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак, екс-аудитор НАБУ Павло Жебрівський та координатор проекту «Стоп терор» Семен Кабакаєв. Урешті-решт, вони відмовилися продовжувати ефір. Сам Дубінський згодом назвав свій пост «актом екзорцизму БПП».

Так, владу можна не любити і критикувати, особливо працівникам мас-медіа. Але такий заклик відомого телеведучого – це тривожний сигнал для всієї української журналістики. До стандартів безсторонності, відповідальності, збалансованості та об’єктивності тут далеко. Особливо коли журналіст перетворюється на пропагандиста чи політика.

За оцінками експертів, такий пост скандального телеведучого може підпадати під статтю 258-2 Кримінального кодексу України «Публічні заклики до вчинення терористичного акту». У правовій державі поліція вже давно порушила б кримінальне провадження за цим фактом, і це не здавалося б тиском на пресу. Просто за свої слова треба навчитися відповідати.