Про це кореспонденту «Вголосу» розповіли мешканці Рогізно.

У селі Рогізно Жидачівського району живуть лише 700 осіб, та й саме поселення розташоване на тупиковій дорозі. Тому вже півроку, за словами місцевих мешканців, автобус приїжджає туди лише раз на день – о сьомій ранку. Щоб повернутися додому, селяни змушені викликати таксі або йти пішки від Жидачева 5 км.

Пані Наталія з органу самоорганізації населення «Рух громади» села Рогізно розповідає: раніше до їхнього села маршрутка заїжджала тричі на день. Пізніше курсував автобус Жидачівського комбінату. А тепер підприємство перестало функціонувати, і селяни залишилися майже без громадського транспорту.

Мешканці Рогізно пропонували Жидачівській РДА ініціювати продовження маршруту Стрий – Жидачів через їхнє село. Тоді перевізник міг би заїжджати до них хоча б п’ять разів на день. Та в районній адміністрації відказують: це повноваження обладміністрації. Тому на рівні району оголосили конкурс серед перевізників на маршрут Жидачів – Рогізно – Бережниця.

Перший заступник Жидачівської РДА Василь Татарин розповідає: «З тим пасажиропотоком, який є із села, перевізник погоджується лише на три виїзди на день: зранку, в обід та ввечері. Їздити більше йому просто не вигідно».

В офісі перевізника ТОВ ВТП «Жидачівавтотранс» – це підтверджують. «Маршрут неприбутковий, але ми мусимо брати і прибуткові маршрути, і неприбуткові, бо є єдиним перевізником у районі», розповідає головний бухгалтер підприємства Мирослава Гривняк.

За її словами, автобус їздить туди нині тричі на день: уранці, в обід і ввечері. Жінка пояснює, що вони надалі обслуговують маршрут Жидачів – Рогізно – Бережниця на умовах тимчасового дозволу й не планують полишати цей напрямок.