Послуги з утилізації промислових відходів, супутніх відходів та їх транспортування надасть фінська компанія MariMatic, яка спеціалізується на технології вакуумного транспортування з 1983 року. 

Директор з розвитку кампанії Самі Каапа зазначив: «Наша система призначена для того, щоб автоматично виносити залишки їжі і упаковку, які залишають паломники, з площі, прилеглої до Мечеті Аль-Харам. Сміття буде потрапляти в термінал, який розташований по іншу сторону гори, по підземних трубах довжиною 21 кілометр». 

Система дає можливість щоденно переносити 600 тонн сміття, що його залишають близько 13 мільйонів паломників. 

Автоматична вакуумна система збору твердих побутових відходів складається з приймачів сміття (урн), підземної системи трубопроводів, по яких сміття переміщується зі швидкістю 80-100 кілометрів на годину і терміналу прийому сміття, де воно пресується в контейнерах для подальшого транспортування. Вона також дозволяє сортувати сміття: харчові відходи, папір, картон, інше сміття.

«Проект коштує приблизно 50 мільйонів євро. Поки мова йде про першу чергу системи, але ми плануємо, що після введення другої черги щоденно буде оброблятися до 900 тонн сміття, і це не межа», – зазначив Самі Каапа.

Джерело: eco-live.com.ua