«Із впровадженням нового зразка документів міграційна служба зіткнулась із питанням виготовлення документів із біометричними даними людям, які мають проблеми зі здачею відбитків пальців. Переважно це поранені бійці із зони АТО. Проте і серед людей, які не були на війні, такі теж є. Нове законодавство передбачає, що в разі неможливості здати відбитки двох вказівних пальців рук, можна здати парні відбитки двох інших пальців або просто двох будь-яких пальців рук. Особливості обов'язково зазначають у заяві-анкеті», – ідеться в інформації.

Також передбачено й повну відмову від здачі відбитків пальців. Такий паспорт теж вважають біометричним, але на електронний носій вносять дві основні біометричні ознаки: відбиток зображення особи та електронний підпис.

Є можливість виготовлення паспорта для виїзду за кордон бійцям, які потребують лікування за межами нашої держави, але не можуть піднятися з лікарняного ліжка. Це стосується й громадян, які втратили можливість рухатися. Для них законодавство передбачає виготовлення закордонного паспорта за фотографією розміром 10 на 15 см. Фотографію сканує та подає в міграційний підрозділ довірена особа разом із паспортом громадянина України.