У міліції стверджують, що розгляд інциденту між правоохоронцями та представниками ЗМІ перебуває на особистому контролі начальника обласного МВС Анатолія Дмитрієва.

На час з’ясування всіх обставин події за наказом начальника ГУМВС працівників міліції, які несли службу на блокпосту, відсторонено від виконання службових обов’язків. Якщо неправомірність їхніх дій підтвердять, їх негайно буде звільнено з органів внутрішніх справ.

Міліція так подає цю ситуацію: «29 січня пізно ввечері представників мас-медіа в легковому автомобілі іноземного виробництва з державними номерними знаками Луганської області було зупинено на блокпосту ДПС ДАІ «Пісочин» для перевірки. На відповідь законним вимогам працівників міліції водій транспортного засобу заявив правоохоронцям таку фразу: «Ви займаєтеся перевіркою нашої автівки, тому що вам нічим більше зайнятися». Інцидент стався, коли водій автомобіля намагався дістати щось із кишені, на що співробітники міліції швидко відреагували, блокувавши його рух. Чоловік розцінив дії правоохоронців як напад на нього та впав на землю, на що працівники міліції зробили спробу підняти його та надати необхідну допомогу. З огляду на цей факт, журналісти вирішили вчинити конфліктну ситуацію, вступили з правоохоронцями в суперечку та звинуватили їх в завданні тілесних ушкоджень та неправомірних діях. Працівники міліції терміново викликали на місце події медиків швидкої невідкладної допомоги та експертів-криміналістів, які не виявили в заявників ніяких травм. Від надання медичної допомоги та госпіталізації вони відмовилися».

На місці події працюють співробітники слідчо-оперативної групи, які опитують свідків, у присутності громадськості оглядають транспортний засіб та проводять інші першочергові дії.

За вказаним фактом за особистим дорученням Дмитрієва триває службова перевірка. Перебіг її здіснення перебуває на особливому контролі генерал-майора міліції Анатолія Дмитрієва. За його словами, «діям правоохоронців буде дано чітку та кваліфіковану правову оцінку».

Блокпост «Пісочин» оснащено камерами відеоспостереження, записи яких буде ретельно проаналізовано та опрацьовано.

Міліція також звертається з проханням до всіх учасників дорожнього руху, які прямували в нічний час по цій ділянці автошляху та стали свідками цієї події або зафіксували її на автомобільний відеореєстратор, звертатися з цією інформацією до правоохоронних органів для більш об’єктивної оцінки дій міліції. Результати службової перевірки за вказаним фактом буде доведено до відома громадськості.

Як відзначають у міліції, нині всі блокпости на Харківщині працюють у посиленому режимі. Блокпост «Пісочин» розташований на автошляху державного значення, щодня через нього прямує велика кількість транспортних засобів. Під час здійснення ретельних перевірок правоохоронці майже кожного дня вилучають у громадян, військовослужбовців, волонтерів зброю, боєприпаси та інші небезпечні предмети.

Зазначимо, що журналіст «Громадського» та волонтер Костянтин Рєуцький, який повертався з редакційного завдання з прифронтової зони, став жертвою нападу українських працівників міліції на блокпосту за Харковом пізно ввечері в четвер. Таке повідомлення про цей інцидент поширили на «Громадському».