Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«З перших днів розгортання терористичної діяльності на території Донецької і Луганської областей України Служба безпеки кваліфікувала діяльність організаторів та активних учасників незаконно створених і злочинних формувань під назвами «ДНР» і «ЛНР» за статтею 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичних організацій, керівництво й участь у терористичних організаціях, сприяння створенню та діяльності терористичних організацій)», – зазначив радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

У повідомленні зазначено, що 2014 року розслідували 1797 кримінальних проваджень за фактами скоєння злочинів терористичної спрямованості, в яких повідомлено про підозру 463 особам (зокрема керівникам так званих «ДНР» і «ЛНР» О. Захарченку та І. Плотницькому та їхнім посібникам).

«Слід зазначити, що про підозру у здійсненні терористичної діяльності та шпигунстві було повідомлено 41 громадянину Російської Федерації. У кількох випадках справу було доведено до суду. Зокрема, 21 серпня 2014 року Головне слідче управління СБУ направило до Генеральної прокуратури обвинувальний акт за підозрою громадянина РФ К., 1974 р. н., учасника терористичної організації «ДНР», у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 260, ч. 1. ст. 263 Кримінального кодексу України. Слов’янський міськрайонний суд 13 січня цього року визнав винним громадянина РФ К., його засуджено до 8 років позбавлення волі», – повідомив Лубківський.

У повідомленні наголошено, що СБУ веде системну роботу для збирання доказової бази і персонального притягнення до відповідальності кожного, хто причетний до терористичної діяльності «ДНР» та  «ЛНР».

«Перебування цих осіб на тимчасово окупованих українських територіях не дозволить їм уникнути відповідальності. Судові рішення про їхній арешт ухвалено. Їх буде взято під варту в разі виявлення в будь-якій цивілізованій країні», – заявив Лубківський.

Нагадаємо, у травні 2014 року Генпрокуратура України визнала «ЛНР» та «ДНР» терористичними організаціями.