У Міністерстві юстиції України назвали законопроєкт Зеленського про люстрацію популістським і реваншистським.

Про це заявив замміністр юстиції Сергій Пєтухов в Facebook.

На думку Пєтухова, законопроєкт щодо люстрації переслідує дві мети – підвищити рейтинг перед виборами та покрити високопосадовців режиму Януковича, які були люстровані, а тепер повертаються до влади.

Замміністра назвав законопроєкт популістським і реваншистським і аргументував свої слова так: “Чому популізм? Бо прямо включає виборні посади, що не відповідає критеріям люстрації, визначеним у рішеннях ЄСПЛ (і ці люди нам казали, що чинний закон є “несправедливим”). Чому реваншизм? Бо ставить на один щабель людей, які розстрілювали Майдан, і тих, хто його захищав. Отже, нівелюється цінність Революції гідності, вона по факту прирівнюється до Антимайдану”.

За словами Пєтухова, законопроєкт необхідно направити на аналіз до Венеціанської комісії.

“Закон “Про очищення влади” отримав висновок Венеціанської комісії. Думаю, для виключення будь-яких сумнівів і цей законопроєкт має отримати висновок європейських експертів. А ми тим часом послухаємо аргументації домашніх “експертів”, які його розробляли, і занотуємо на майбутнє”, – вважає Пєтухов.

Замміністра також висловив сумніви з приводу того, що законопроєкт буде ухвалений.

“Ця Рада вже немає пленарних днів, отже, законопроєкт не буде розглянутий, а відповідно, після виборів буде повернутий президенту. Чи буде він поданий в нову Раду? Не знаю. Але він точно не буде прийнятий. Після збирання електорального врожаю його буде покладено на полицю історії”, – вважає Пєтухов.

Нагадаймо, Володимир Зеленський доручив за рік вирішити проблеми Бориспільської багатопрофільної лікарні.