Бойовики вимагають за жінку своїх поплічників, захоплених українськими військовими, повідомляє «ТСН. Тиждень».

Журналістам вдалося поспілкуватися з сестрою льотчиці – архитектором Вірою, яка нещодавно повернулася з Луганщини. На Схід вона виїхала тиждень тому на власному авто, хотіла визволити Надію, але до Києва довелося повертатися на маршрутці. Віра розповідає, що терористи викрали машину, у ній – іще двох наших солдатів. Про полонену сестру вона знає небагато та припускає, що її тримають донські козаки в Донецьку. Востаннє бойовики дали сестрам поспілкуватися телефоном два дні тому. Тоді полонена льотчиця й порадила Вірі повертатися додому.

«Щоб я їхала на Київ, що все буде з нею гаразд, але це буде не так швидко, що це вирішується на вищому рівні, а не на таких, як там у частині командири», – каже Віра. Надія у полоні бойовиків – єдина жінка, тому за неї довго торгуються. Окрім того, терористи вважають її досвідченим снайпером. На Луганщині Надія була добровольцем – воювала у складі батальйону «Айдар» та майже місяць обороняла Україну на рівні з чоловіками.

А, тим часом, у Міноборони не кажуть, як і на кого обмінюватимуть полонену жінку-офіцера – це таємниця, допоки триває війна. «У більшості йде питання щодо обміну. Міністр опікується усіма питаннями особисто. Щойно був у нього на нараді. У нього на столі лежить одна з папок по Надії Савенко. Звільнення має бути найближчим часом», – повідомив керівник управління преси Міноборони Богдан Сенник.

Як повідомляв «Вголос», в Інтернеті з’явилося відео допиту українців із батальйону «Айдар», які потрапили в полон 17 червня на Луганщині.

Терористи виклали кілька відео з допитами. На останньому відео жінка, яку терористи називають снайпером, а насправді вона –старший лейтенант Надія Савченко – льотчик-оператор Мі-24. Вона перша в Україні жінка пілот військового літака.