У Мінську 7 червня відбулася акція по збору підписів за альтернативних чинному главі держави кандидатів у президенти.

Як повідомляє Deutsche Welle з посиланням на правозахисний центр "Весна", на площі біля Комаровського ринку були організовані пікети за висунення Світлани Тіхановської (дружини затриманого білоруського відеоблогера), екс-голови правління Белгазпромбанка Віктора Бабаріко, екс-голови Парку високих технологій Валерія Цепкало, голови Білоруської соціал-демократичної Грамади Сергія Череченя та лідера Об'єднаної громадянської партії Миколи Козлова.

За даними правозахисників, в пікетах брали участь 1350 осіб. Деякі з присутніх скандували "Жыве Беларусь!" і "Стоп тарган". Черги до пікетів розтягнулися на кілька десятків метрів.

За даними центру "Весна", після закінчення пікетів були затримані не менше 10 осіб. Серед затриманих - кілька кандидатів, ініціативні групи яких не зареєстрували в ЦВК.

Крім того, на площу прийшов опозиційний політик, співголова партії "Білоруська християнська демократія" Павло Северинець. Він організував так званий "вільний мікрофон", до якого всі бажаючі могли висловити свою думку.

Як відомо, президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав у четвер, 4 червня, ім’я нового прем’єр-міністра країни. Ним став Роман Головченко, який досі обіймав посаду голови Державного військово-промислового комітету.