Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті Державної фіскальної служби.

Згідно з повідомленням, в зону митного контролю митного поста «Бачівськ» Сумської митниці ДФС заїхав автомобіль марки Mercedes під керуванням громадянина Молдови. Він прямував на територію Російської Федерації, вибравши форму митного контролю «зелений коридор». Однак при проведенні митного контролю в задньому відділенні автомобіля під особистими речами було виявлено історико-культурні цінності.

«Скрипка з написом всередині «Antonius Stradivarius faciebat anno 1719», телефонний апарат з написом «Osterreichische Telefon - Fabrik A. G. vorm. J. Berliner Wein, XIII / 1», ікона з образом Святого Спиридона, книги з написом «Giannetto» 1870 і «Pompei as it was and as it is by Bagot Molesworth MA» 1904 року, всередині якої перебували 23 паперові банкноти до 1960 року випуску, також поштова марка 1973 року», – перераховують знахідки в ДФС і додають, що всі ці предмети обмежені до переміщення через митний кордон України.

На цей момент історико-культурні цінності вилучено для подальшої експертизи та прийняття правового рішення. Митники наголошують, що дії громадянина Молдови мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 483 Митного кодексу.

Як відомо, кожна скрипка італійського майстра Антоніо Страдіварі, а особливо ті, які він зробив після 60 років, унікальні. Багато з них мають власні імена та історію. Їх купували, за них воювали, їх крали, а більше всього обожнювали і поклонялись. На цих скрипках грають тільки великі віртуози. І, звичайно, кожна з таких скрипок вартує чимало коштів.

 

«Вголос»