У столиці Молдови Кишиневі 9 червня люди вийшли на протест проти парламентської кризи і призначення Кабінету міністрів, а пізніше був відсторонений президент Ігор Додон.

Про це пише Оbozrevatel

За даними NewsMaker, ще вніч було встановлено намети біля входів в уряд, Міністерство внутрішніх справ, Генеральну прокуратуру, Міністерство фінансів, сільського господарства і так далі.

Що сталось:

  • 8 червня призначили новий уряд – проросійська партія Додона і проєвропейський блок ACUM сформували коаліцію.
  • Люди вийшли на протести. Демпартія зажадала відставки Додона.
  • Парламент оголосив країну "захопленою державою".
  • Додон закликав світових лідерів стати посередником у передачі влади.
  • Президент відмовився підписувати указ про розпуск парламенту. КС тимчасово відсторонив Додона за порушення Конституції.
  • На місце Додона призначили екс-прем'єра Павла Філіпа. Він підписав указ про розпуск парламенту.

Люди зібралися після того, як в екстреному порядку 8 червня відбулося затвердження складу Кабміну і церемонія приведення його до присяги. Протестуючі не збиралися пропускати всередину нових чиновників.Більш того, вони хочуть відставки президента Ігоря Додона. На акцію також прийшов колишній депутат від Демпартії Костянтин Цуцу, щоб "захистити всі установи країни".

"Ми не дамо їм захопити жодну установу в країні. Ми навіть не дозволимо їм зайти. У них немає права, їм нема чого там робити", — сказав він журналістам.

За непідтвердженими даними, на протести збираються звозити держслужбовців на автобусах, на яких "тиснуть керівники держустанов, пов'язані з Демпартією".

Учасники протестів говорили, що вийшли на акцію проти федералізації, а також виступають за стабільність. При чому журналістам, які задавали питання російською мовою, вони відмовлялися відповідати. Крім того, на площі Великих національних зборів встановлювали сцену. Серед обладнання був помічений банер з логотипом Демпартії.

Президент Молдови Ігор Додон в зв'язку з тим, що відбувається, попросив світову спільноту стати посередником в питанні мирної передачі влади в країні.