«Профілем» викритого етнічного злочинного угруповання були серійні напади на перевізників грошей, повідомляє «Україна кримінальна» з посиланням на прес-службу ГУ МВС Росії в Москві.

Раніше було встановлено, що банда спочатку «пасла» перевізників грошей біля банків або пунктів обміну валют, а потім із застосуванням насильства відбирала гроші й ховалася в автомобілі. Було встановлено конкретні злочинні епізоди угруповання. Так, у квітні цього року на вулиці Миклухо-Маклая члени банди простежили за чоловіком, який вийшов із банку і попрямував до припаркованої машини. Вони розбили скло автомобіля, завдали водію кілька ударів ножем, після чого витягли з салону портфель з грошима і втекли з місця події. Того ж місяця грабіжники, перебуваючи на Червонопрапорній вулиці, вистежили чоловіка, який вийшов з обмінного пункту. Оточивши, вони відібрали в нього сумку, в якій було близько півмільйона рублів.

Оперативники змогли вийти на слід банди і схопили її учасників під час чергового замаху. Всі вони виявилися жителями держав ближнього зарубіжжя. Під час затримання двоє з них намагалися втекти в «Ленд Ровер», у зв'язку з чим поліцейські змушені були вирушити за ними в погоню. Погоня за злочинцями закінчилася на Вінницькій вулиці – там утікачів узяли. Позашляховик, в якому вони переховувалися, виявився викраденим. Ще один учасник банди чинив активний опір співробітникам поліції і також спробував сховатися. Правоохоронці застосували попереджувальний постріл у повітря і прийоми боротьби, в результаті чого чоловіка було затримано.

Після затримання було проведено кілька обшуків за місцями проживання фігурантів, під час яких вилучили комплекти камуфляжної одягу, шапки-маски з прорізами для очей, рукавички, 4 радіостанції. Крім того, було вилучено два автомобілі, які використовували під час скоєння нальотів. У машинах було 5 комплектів держномерів, фінансова документація і формене обмундирування чорного кольору.

Столична поліція з’єднала в одне провадження раніше порушені кримінальні справи за ознаками складів злочинів, передбачених ч. 2 ст. 161 КК РФ «Грабіж», ч. 2 ст. 162 КК РФ «Розбій» та ч. 1 ст. 30 ч. 4 ст. 162 КК РФ «Замах на розбій». Найближчим часом слідство звернеться до суду з клопотанням про взяття під варту всіх підозрюваних.