Сьогодні, 10 серпня, в Москві проходять масштабні акції протесту через відмову в реєстрації опозиційних кандидатів на вибори до Мосміськдуми. Мітинг під назвою Повернемо собі право на вибори” розпочався о 14:00 на проспекті академіка Сахарова. Захід триватиме до 16:00.

Про це повідомляє Обозреватель.

Це вже третя акція протесту з вимогою добитися у влади дозволу опозиційним кандидатам обиратися до міської ради російської столиці.

15:10 – за даними прес-служби ГУ МВС по Москві в заході на проспекті Академіка Сахарова “беруть участь близько 15 тисяч осіб”.

15:07 – повідомляється про 27 затриманих у трьох містах Росії.

14:45 – в Москві на мітингу був помічений український прапор. Оточуючі тут же почали обзивати його “провокатором” і зажадали прибрати прапор або піти.

14:40 – на мітинг зібралося 7 тисяч учасників. На проспекті Сахарова помітили відомих блогерів Юрія Дудя, Данилу Поперечного і Ельдара Джарахова.

14:36 – у мережі опублікували фото довжелезних черг на вхід.
14:35 – у Петербурзі вже близько 10 затриманих на мітингу.

14:30 – На мітинг приїхав і журналіст Леонід Парфьонов. Після виступу він закінчив промову рядками з треку Face “Гуморист”. При цьому замінив слово “гуморист” на “журналіст”. “Gold on my wrist, я журналіст. Пожартував не так – і ти потрапив у blacklist. Государева немилість, хоч я начебто і чистий. Небо – літакам, а цензура журналістам”, – зачитав Парфьонов. Він також заявив, що ОМОН – це новий хіпстер Москви, який робить, що хоче.

14:16 – з’явилось повідомлення, що ОМОН шукає Любов Соболь у резервної студії Навальний LIVE.

14:03 – поліція пришла в Центр збору підписів, де перебувала юристка Фонду боротьби з корупцією, продюсерка YouTube-каналу “Навальний LIVE” і незареєстрована кандидатка в депутати Мосміськдуми Любов Соболь, та затримала кандидатку.

14:02 – перша затримана людина, яка роздавала листівки у футболці “Свободу Єгору Жукову”.

14:00 – За оцінками Znak.com, на проспекті Сахарова в Москві зібралося близько 3,5-5 тис. осіб.

13:40 – 20 хвилин до початку мітингу. Люди збираються, незважаючи на дощ.

13:15 – ОМОН патрулює не тільки на проспекті, але й в метро, і в автобусах в сусідніх районах.

12:35 – анонімний Телеграм-канал “Товариш майор” опублікував особисті дані 3200 осіб, затриманих на попередніх протестах в Москві. У цій базі даних виявилася інформація і про російських журналістів “Медіазони”, “Медузи”, “Радіо Свободи” і “Дощу”.
11:20 – поліція стягнула до столиці автозаки та спецтехніку, у місті встановлюють загороджувальні кордони.
10:45 – Донька прес-секретаря президента Росії Дмитра ПєсковаЄлизавета опублікувала пост на своїй сторінці в Instagram, заявивши, що виступає проти жорстокості поліції на мітингах.

Нагадаємо, під час попередніх протестів у Москві, силовики вимагали операторів вимкнути мобільний інтернет.