Про це повідомляє «Укрінформу»

«Сталін – політичний злочинець, винний у загибелі мільйонів людей. І в сьогоднішній Росії непокоять спроби відродити культ цієї особи. Дух Сталіна вийшов з могили і вимагає крові. Трибунал, який би юридично коректно розглянув його злочини, – один із способів впливу на громадську думку», – сказав один з ініціаторів проекту, професор, юрист Ілля Шаблинський.

Один з патріархів правозахисного руху в Росії Сергій Ковальов нагадав, як важливо чітко організувати судову процедуру трибуналу – щоб були обвинувачення, захист, судді.

Соціальний філософ Ігор Чубайс запропонував розширити обвинувальну частину – судити не Сталіна, а створену ним злочинну радянську систему.

Євген Сидоров, який був міністром культури в уряді Єгора Гайдара, зробив акцент на важливості знаходження журналістських майданчиків, оскільки без належного освітлення подібний трибунал не матиме сенсу. Адже в Росії вже підросло ціле постперебудовне покоління, яке мало знає про злочини сталінської системи.

З побоюваннями, що велика частина молоді одурманена неосталінізмом, не погодився Андрій Шалаєв, редактор проекту «Безсмертний барак», який розгортається в соціальних мережах. На сьогоднішній день тут зібрано 4624 розповіді про долі людей, які зазнали репресій. 569 історій перевірено по книгах пам’яті та інших архівах. Вже оприлюднено 150 розповідей, щодня надходять близько 50 листів. І ці дані теж можуть бути включені в звинувачення.

Вів збори голова організації «За права людини», правозахисник Лев Пономарьов. Було ухвалено з урахуванням висловлених зауважень доопрацювати документи і через узгоджений додатково час провести наступне засідання Конгресу інтелігенції для розгортання проекту Громадського трибуналу над Сталіним.