Про це сказано в повідомленні МЗС.

«Міністерство закордонних справ України обурене сьогоднішнім рішенням Лефортовського суду», - сказано у заяві.

«Категорично вимагаємо від російської сторони негайного звільнення і повернення на Батьківщину Олега Сенцова, Олексія Чернія, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кальченка та інших ув’язнених українців», - наголошує МЗС.

«Неприпустимим є зволікання із звільненням та поверненням в Україну Юрія Яценка та Богдана Яричевського, які, незважаючи на відповідне рішення суду, продовжують незаконно утримуватися під вартою.

Російська сторона продовжує зволікати з відповіддю на майже тридцять офіційних звернень України про захист прав та інтересів десятків наших громадян, яких незаконно позбавлено волі та злочинно переслідують у Росії.

Такі дії Росії є свідомим та брутальним наступом на основоположні права людини.

Звертаємося до міжнародного співтовариства підтримати зусилля України та вплинути на російську владу для негайного звільнення невинних громадян нашої країни, які стали заручниками антиукраїнської політики Кремля», - заявило українське МЗС. 

Відомого режисера Олега Сенцова і громадського активіста Олександра Кольченко, які брали участь в акціях проти анексії Криму, збуло заарештовано окупаційною владою Криму в травні 2014 року. Сенцов був затриманий 10 травня, коли до нього додому з обшуком прийшли співробітники російських спецслужб. За попередньою інформацією, йому інкримінують організацію теракту і зберігання зброї. Кольченко заарештували 16 травня в центрі Сімферополя, коли він йшов по вулиці з друзями. За попередніми даними, його звинувачують в участі в теракті. Офіційна влада РФ поки не робила заяв з приводу затримання українських активістів.

23 травня російські спецслужби етапували затриманих з Криму до Москви.

10 червня культові європейські режисери написали листа з президента РФ Путіна з проханням звільнити Сенцова. Під зверненням підписалися європейські режисери Педро Альмодовар, Агнешка Холланд, Акі Каурісмякі, Фолькер Шлендорф, Бела Тарр, Бертран Таверньє, Анджей Вайда, Вім Вендерс, Кшиштоф Зануссі та інші.

11 червня ФСБ висунула Сенцову офіційні звинувачення у підготовці терористичного нападу, за що передбачається 20 років позбавлення волі.