З ОВС “Міщанське” в Москві відпустили всіх кримськотатарських активістів, затриманих вчора біля верховного суду Росії.

Про це повідомив кореспондент LB.ua. 

Раніше повідомлялося, що активістів близько п’яти годин тримали в ОВС. На всіх склали адміністративні протоколи. Кримським татарам закидають порушення, передбачене ч. 5 ст. 20.2 КпАП РФ (порушення встановленого п орядку проведення мітингу, походу, демонстрації і пікетування).

“Враховуючи суспільний резонанс, мене як захисника відразу пустили до моїх підзахисних, проте було видно, що співробітники поліції були незадоволені, вони весь час поспішали і підганяли”, – розповів Леонід Козак.

Також адвокат знову зазначив неправомірність затримання кримських татар, додавши, що багато з них перебували в черзі на відкрите судове засідання.

За словами Козака, затримані подали клопотання про розгляд їхніх справ за місцем проживання.

“Всі затримані подали клопотання про розгляд справ за реєстром реєстрації, проте завжди є шанс відхилення цих клопотань, і тоді розгляд адмінсправ попередньо може проходити в Міщанському районному суді Москви. У такому випадку це може бути порушенням, оскільки всі громадяни мають право на розгляд проваджень за місцем проживання. Точніше про місце і час розгляду справи буде відомо дні через три, коли справи передадуть до суду”, – резюмував адвокат.

Як писав «Вголос», десятки людей прийшли під суд у Москві на захист кримських татар.