За офіційними даними, близько мільйона осіб в Україні вживають наркотики, проте реальна ситуація набагато гірша, заявив директор центру психічного здоров’я та моніторингу наркотиків і алкоголю МОЗ України Сергій Шум в інтерв’ю для Обозреватель.

За словами Шума, офіційна статистика враховує тих наркоманів, які вперше звернулися за допомогою, і тих, хто постійно перебуває на обліку. У 2018 році таких людей налічувалося майже мільйон.

“На жаль, збільшується кількість споживачів. Це пов’язано з тим, що Україну сьогодні захлиснули так звані аналоги наркотичних засобів – нові наркотичні речовини. Постійно злочинці вдосконалюють свої практики, продукують нові речовини, з якими ми не можемо боротися. Не можуть своєчасно реагувати навіть наші колеги з Національної поліції, оскільки ця речовина є новою, її немає в переліку заборонених. Не можна людину навіть до кримінальної відповідальності жодним чином притягти”, – зазначає Шум.

“З іншого боку – питання щодо отруєнь і смертей. Це небезпечні речовини, властивості яких не знають ані ті, хто купує, ані ті, хто продають. Від них можуть бути у людей дуже великі проблеми”, – додав представник МОЗ.

Як повідомляє “Вголос”, у літаку президента Бразилії, який прилетів на саміт G20, знайшли наркотики.