У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що готові публічно звітувати щокварталу про хід розслідувань злочинів проти журналістів.

Про це повідомляє пресслужба МВС та голова Нацспілки журналістів України Сергій Томіленко у Facebook.

Зазначається, що заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко та голова Національної поліції Ігор Клименко координуватимуть зусилля МВС та Нацполіції для ефективного реагування на факти перешкоджання журналістській діяльності.

Такі доручення міністр внутрішніх справ Арсен Аваков дав під час зустрічі з головою НСЖУ Сергієм Томіленком, де вони обговорювати підготовку до парламентських слухань із безпеки журналістів, які призначені на 6 листопада.

Так, відповідальні за ефективність розслідувань злочинів проти журналістів будуть регулярно звітувати про зусилля щодо захисту представників медіа.

Відомо, що Нацспілка журналістів вимагала призначення спеціальних парламентських слухань з безпеки своїх колег ще з липня 2017 року.

Глава МВС Аваков доручив поліції оперативно реагувати на факти перешкоджання журналістів і пообіцяв забезпечити персональне реагування на резонансні напади на журналістів у регіонах, перелік яких підготувала спілка журналістів.

Серед переліку справ, який НСЖУ передала для ретельного відпрацювання МВС, зокрема, справа підпалу автомобіля журналіста Сергія Гузя в Кам’янському Дніпропетровської області, жорстокого побиття телеоператора Вадима Макарюка у Харкові, напад радикалів на агентство «Укрінформ», стрілянина по прес-центру газети «Новий день» у Херсоні, побиття журналістів у Вінниці, на Чернігівщині, Житомирщині та Одещині. Окремо має пройти належне службове розслідування факту побиття фотокора Ігоря Єфімова співробітниками міліції у часи Євромайдану в лютому 2014-го року.

Окремо має пройти належне службове розслідування факту побиття фотокора Ігоря Єфімова співробітниками міліції у часи Євромайдану в лютому 2014-го року.

За даними МВС, за 9 місяців 2019 року слідчі поліції зареєстрували 158 кримінальних правопорушень, до суду направили обвинувальні акти у 10 кримінальних провадженнях за 12 кримінальними правопорушеннями. 156 проваджень закрили.

Нагадаємо, українського журналіста та блогера Станіслава Асєєва окупанти засудили до 15 років в’язниці за рішенням так званого “Верховного суду”.