Про це повідомляє прес-секретар Генпрокурора України Юрія Луценка Лариса Сарган.

Загалом правоохоронці затримали 6 осіб: начальника відділу з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міськради, колишнього співробітника міграційної служби, громадянина Республіки Молдова, мешканця Київської області та двох мешканців Миколаївської області.

Слідчі встановили, що з травня 2017 року по березень 2018 року начальник відділу з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради, який має подвійне громадянство – України та Росії, а його син є російським громадянином і військовослужбовцем ЗС Росії, за попередньою змовою із 5 іншими особами – мешканцями Київської та Миколаївської областей, один із яких є теж громадянином Росії, налагодили механізм виготовлення підроблених паспортів громадян України.

Паспорти виготовляли для громадян, зареєстрованих на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської та Донецької областей, а також Криму, із внесенням завідомо неправдивих відомостей про їхніх власників для безперешкодного перетину державного кордону. Зловмисники формували для замовників цілий пакет підроблених документів, необхідних для оформлення паспортів, – довідки про відсутність судимості, ідентифікаційні коди, свідоцтва про шлюб тощо.

На території Миколаївської та Київської областей у державних установах міграційної служби та за місцями проживання зловмисників проведено понад 20 обшуків, вилучено 75 печаток і штампів, зокрема, посольства України в Республіці Казахстан, Молдови та понад 100 незаповнених бланків державних установ, організацій, що посвідчують юридичні факти, $50 тисяч, 50 тисяч грн, 252 тисячі російських рублів, 2130 євро, 9 одиниць зброї, без дозвільних документів, понад 150 патронів різного калібру, понад 500 г золота, речовину, схожу на канабіс і журнали реєстрації осіб, які не мають постійного місця проживання.

Вказані особи займались злочинною діяльністю близько 10 років, задокументовано майже 30 епізодів злочинної діяльності.

Затриманим повідомлено про підозру у вчиненні злочинів за ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон, підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), вирішується питання про арешт.

 

«Вголос»