Про це у «Twitter» повідомила речниця МЗС України Мар'яна Беца.

За її словами, український консул вже виїхав до відділу поліції для з'ясування обставин.

«Затримання журналіста Р. Цимбалюка – провокація РФ. Консул виїхав до відділу поліції. Вживаємо заходів щодо звільнення», – зазначила Беца.

Як писав «Вголос», у Москві поліція затримала кореспондента УНІАН у РФ Романа Цимбалюка та оператора телеканалу «1+1» Микиту Бородіна.

Як повідомив сам Цимбалюк, його затримали після того, як він записав інтерв'ю з аспірантом історичного факультету МДУ Захаром Сарапуловим, який 18 березня, в день анексії Криму, вивісив прапор України.

«Після того, як ми записали інтерв'ю, Захар дістав прапор України, і ми його теж зняли. Після чого під'їхала поліція і почала перевіряти документи. У результаті поліцейські почали говорити, що нібито ми проводили мітинг і, можливо, викрикували якісь гасла, і зараз нас доставили у відділення поліції в будівлі МДУ. Забрали паспорти, акредитації», – повідомив Цимбалюк.

Журналіст заявляє про безпідставність затримання.

«За російським законодавством, вони не мали права нас затримувати. Ми знімали в громадському місці, на вулиці, практично в сквері, неподалік від оглядового майданчика», – додав він.